warning: Creating default object from empty value in /home/krayrid/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Львів

Жовква

Жовква, (анг. Zhovkva), (пол. Żółkiew), з 1951 по 1992 - назва - Нестеров) - місто в Львівській області, районний центр. Засноване в 1597. Міські права отримала в 1603 році. Відома як місто ремісників. В XVII столітті Жовква була резиденцією польского короля Яна III Собеського. В кінці XVII - початку XVIII століть славилась художня школа і школа різьби по дереву. Географічне положення Жовква є адміністративним центром району у Львівській області, знаходиться в 25 кілометрах на північ від Львова і в 35 кілометрах від українсько-польського кордону на розвилці міжнародних автошляхів на Польщу (Львів – Рава-Руська – Варшава) та Прибалтику (Львів – Ковель – Брест). Поряд з автотрасою проходить залізниця Львів – Рава Руська – Варшава. Жовква розташована на межі природних областей: горбогірного пасма Розточчя та сильно заболоченої в давнину рівнини Малого Полісся. Межа природних областей співпадає тут з багатою геологічною, кліматичною, рослинною і тваринною межею в Європі, поруч з якою проходить Головний Європейський вододіл. Це також древня межа земель та князівств Червоної Русі – Галичини і Волині, Звенигородського і Белзького князівств. Біля підніжжя гори Гарай (365 м) – крутого уступу Розточчя, яка здіймається на 150 метрів над прилеглою рівниною, перетиналися важливі шляхи Червоної Русі. Зі сходу на захід проходив шлях на відтинку між містами Димошин (нині м.Кам’янка Бузька) та Щекотин (околиці села Глинсько в 5 кілометрах від Жовкви) і далі на Янів, Краковець, Краків; з півдня на північ пролягав шлях із столичного міста Галича (пізніше зі Львова) на Белз і Холм.

Львівський залізничний вокзал

Головний залізничний вокзал у Львові Перший вокзал було збудовано у Львові у 1861. Однак на к. 19 ст. постала необхідність у будівництві нового вокзалу. Він був завершений у 1904. Архітектор - Садловський В. Вокзал декілька разів постраждав від бомбордувань під час Другої світової війни, після чого відновлювався. В 1946-1951 арх. Домашенком пасажирські зали були перебудовані у стилі "сталінського ампіру". В 2001 відреставрований і модернізований.

Цитадель у Львові

Львівська цитадель – єдиний в Україні комплекс фортифікаційних укріплень середини XIX ст., який дійшов до нашого часу майже без змін. Львівська Цитадель розташована на узгір’ї, яке складається з трьох невеликих гір: Шембека (Вроновських), Познаньської (Пелчинської) і Жебрацької (Калічої – (Mоns Calecorum))

Місце для стадіону для Євро-2012 у Львові

Місце, до орієнтовно буде збудований новий стадіон для проведення матчів Євро-2012. Новий стадіон (можлива назва «Лемберг») у місті Львів. Кількість глядачів: 32'000. Бюджет: 70,4 млн євро. Термін: 2010. Будівництво нового стадіону у Львові зазвичай пов'язували з проведенням Євро 2012 в Україні. Після перемоги заявки Польщі та України стало зрозуміло, що у місті лева постане новий сучасний спортивний комплекс. Під нову споруду мерія міста виділила 30 гектарів по вулиці Стрийській біля іподрому на в’їзді у Львів біля кільцевої дороги. Станом на травень 2007 року на виділеній ділянці ще нічого не вказує на те, що тут буде стадіон. На місці майбутньої будови, зараз гори сміття. 21 травня 2007 німецька компанія Хохтиф презентувала проект нової арени.[2] Відповідно до планів німецьких архітекторів стадіон розрахований на 32 000 глядачів, планується завершити до 2010 року. Вартість стадіону складає 70 млн. 400 тисяч євро. На спільній зустрічі з міським головою Львова Андрієм Садовим і головою Львівської обласної ради Мирославом Сеником представники компанії Хохтиф Контракшн уже передали владі міста необхідну документацію. Існує пропозиція збільшити число місць на трибунах до 40 тисяч, оскільки у Львові вже є стадіон Україна зі співмірною кількістю місць. У разі якщо інвестори і міська влада погодяться вкласти гроші в більший стадіон, то можливо Львів претендуватиме на проведення чвертьфіналу Євро-2012. Деякі аналітики стверджують, що проведення ще одного матчу Євро-2012 навіть у разі побудови у Львові більш ємного стадіону є неможливим.

Національний університет "Львівська політехніка"

Національний університет "Львівська політехніка". Львівська політехніка — найстарiший вищий технiчний навчальний заклад України (заснований 1844 року) «Львівська політехніка» — один з провідних вузів країни. Сьогодні готує фахівців за такими спеціальностями гірничого профілю: інженерна геодезія, астрономогеодезія, фотограмметрія, геоінформаційні системи та технології, космічна геодезія та ін. У 2000 р. «Львівська політехніка» набула статусу Національного університету. Основні наукові напрямки: приладобудування, інформаційні технології та комп'ютерні науки, електроніка, радіоелектроніка і телекомунікації, автоматизовані системи, машинобудування, електромеханіка, енергетика, геодезія і аерокосмічне знімання, будівництво і архітектура, хімія і хімічна технологія, екологія. Вікіпедія

Стадіон Україна у Львові

Стадіон "Україна" є багатофунціональним стадіоном у Львові. За радянських часів стадіон називався «Дружба». Є домашнім стадіоном футбольної команди «Карпати». Розрахований на 28,051 місць.