Блоґи

Концепція проекту "Наші герої"

Для збереження історичної пам’яті дуже важливо, щоб героїчні сторінки історії України були достойно представлені у всесвітній мережі Інтернет.
Метою проекту „Наші герої” є використання сучасних Інтернет-сервісів для відновлення та збереження героїчних сторінок українського народу (зокрема про діяльність ОУН-УПА), пошанування героїв українського народу.
Головні кроки по реалізації проекту:
Залучення усіх, кому небайдужа історія України з метою організації потужної Веб-спільноти (форуму) однодумців на базі сайту http://kray.ridne.net/;
Створення „Мапи” діяльності ОУН-УПА (боїв, спецоперацій, агентурної мережі) засобами Google Earth та Google Maps на базі сайту проекту „Наші герої”
Створення галереї світлин з місць української слави;
в перспективі:
Створення туристичних маршрутів за визначними місцями діяльності ОУН-УПА, та мандрівки ними;
Створення архіву: збирання та накопичення історичної інформації (документів, фотографій, статей, книг, розповідей очевидців подій) про діяльність Організації Українських Націоналістів та їхнього збройного формування – Українську Повстанську Армію;
Закликаємо, усіх, хто цікавиться історією свого народу, володіє цікавою інформацією про діяльність ОУН-УПА, хоче долучитися до створення пантеону Наших Героїв, щоб зберегти її для нащадків, приєднуватися до участі в проекті!

ЯК ФОРМУВАВСЯ “АРХІВ” ВОЛОДИМИРА ЯКИМ’ЮКА (імовірні механізми)

Стосовно фотографування в УПА у повстанських документах ми зустріли лише одну згадку інструктивного характеру, яка звучить дослівно так: “Нагляд над збереженням правил військової таємниці в слові і письмі, де слід звернути увагу на слідуюче: фотографування відділу і осіб, зв’язаних з повстанчим рухом, на що може дозволити к

ІНТЕРПРЕТАЦІЯ СЮЖЕТІВ

Незважаючи на те, що всі світлини підписані і в цих текстах вказані опізнані повстанці, необхідно ще раз обговорити питання, хто саме і за яких обставин зафіксований у збірці “Аскольда”, а також намітити напрямки подальшої пошукової роботи. Вона буде непростою і об’ємною.

ІДЕНТИФІКАЦІЯ ОСІБ І МАСИВ ЗБЕРЕЖЕНОГО ЗІ СХОВКУ ВОЛОДИМИРА ЯКИМ’ЮКА “АСКОЛЬДА”

На превеликий жаль Володимир Яким’юк-“Аскольд” не залишив жодних записів про те, хто, коли і за яких обставин фотографував у підпіллі (достеменно точно відомо лише, що він сам цього не робив), як також і того, хто ж зафіксований на цих безцінних світлинах.

ОПИС ЗБЕРЕЖЕНОГО МАТЕРІАЛУ ЗІ СХОВКУ ВОЛОДИМИРА ЯКИМ’ЮКА “АСКОЛЬДА”

Світлини УПА пан Володимир Яким’юк переховував у металічній баночці з-під чаю “Horniman’s Pure Tea” розміром 5х8х10 см, але це, зрозуміло, була, так би мовити “вторинна локалізація”.

ВОЛОДИМИР ЯКИМ’ЮК-“АСКОЛЬД” Частина 2.

Можемо стверджувати, що у референтурі пропаганди Косівщини, яку в 1947-52 рр. очолював Володимир Яким’юк-“Аскольд”, зосереджувалися практично всі інформаційні матеріали підпілля: звіти, комунікати, відозви до населення і окупантів, працівників партійно-державного апарату, світлини і багато іншого.

ВОЛОДИМИР ЯКИМ’ЮК-“АСКОЛЬД”

Яким’юк Володимир Юрійович народився 22 квітня 1922 року в селі Тюдів Косівського р-ну Івано-Франківської області в родині селян. Він був третьою дитиною, а окрім нього батьки виховували ще чотирьох синів (Василя, Івана, Федора і Дмитра) та дочку Олену.